Data

20 maja 2023
Minione

Czas

09:00 - 14:30

Turniej szachowy im. św. Jana Pawła II

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Turnieju Szachowym im. św. Jana Pawła II.

Organizator:

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach.

Cel turnieju:

  • popularyzacja gry w szachy w Kielcach,
  • uczczenie pamięci i promowanie osoby świętego Jana Pawła II.

Termin i miejsce:

  • 20.05.2023r. (sobota) 9.00-14.30,
  • Aula parafialna kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach, ul. Warszawska 33.

System rozgrywek:

System szwajcarski na dystansie 7 rund. Tempo gry: 15 minut na zawodnika na rozegranie całej partii.

Warunki uczestnictwa:

Turniej jest otwarty. Zgłoszenia należy kierować mailem: dudagracz73@wp.pl, telefonicznie: 791-091-007 lub za pomocą strony internetowej www.chessarbiter.com do dnia 18.05.2023r. Zawodnik, który zgłosi się po tym terminie może zostać przyjęty warunkowo w razie wolnych miejsc. Wpisowe do turnieju w wysokości 30 zł. (dla rodzin – 20 zł.) jest w całości przeznaczone na nagrody, organizację zawodów oraz pomoc osobom bezdomnym i ubogim których wspiera Parafia. 

Sędziowanie:

Sędzia główny: Marcin Duda (sędzia klasy państwowej). Obowiązują aktualne przepisy gry, a także postanowienia zawarte w Regulaminie Turniejowym. 

Nagrody, wyróżnienia i upominki:

Nagrody rzeczowe otrzymują: zwycięzca turnieju, najlepszy senior, oraz najlepszy zawodnik do lat 18, 13, 10 i 8. Dodatkowo wyróżnienia dla najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz upominek dla każdego nienagrodzonego uczestnika. Ponadto w trakcie turnieju odbędzie się darmowy kiermasz książek o tematyce religijnej dla uczestników zawodów i osób im towarzyszącym.

Postanowienia końcowe:

Uczestnicy turnieju wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celu przeprowadzenia turnieju oraz na wykorzystanie ich wizerunku w ramach promocji szachów. Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w komunikacie.